Co se aktuálně děje v naší ŠKOLNÍ DRUŽINĚ zjistí nejlépe prohlídkou Fotogalerie ŠD :)

Strašidelný rej

V úterý 7.11. se ve školní družině uskutečnilo zábavné odpoledne na téma "Strašidelný rej". Žáci si mohli přinést kostým, a proto se nám ve družině sešlo mnoho různých kostlivců, strašidel, duchů, čarodějnic atd. Pro žáky bylo v sále školy připraveno několik stanovišť, na kterých plnili zajímavé úkoly, se kterými pomáhali žáci z 8.třidy. Tímto jim patří velké poděkování. Po splnění úkolů dostali žáci malou odměnu. Všichni jsme si odpoledne moc užili a zakončili hostinou s dobrůtkami, které poslali hodní rodiče. Děkuji za dobroty, ochotu, čas a pokochejte se obrázky ve fotogalerii.

Dýně

Dýně jsou ty nejkrásnější podzimní plody a každý se na ně těší. Víte, že se dá na dýně malovat? A žáci školní družiny si to zkusili a velice se jim to povedlo. Obrázky ve fotogalerii.

Kluci z kukuřice

Ve družině žáci tvořili panáčky z kukuřice a cibule. Každý žák si sám pro panáčka vyrobil vlásky a slušivý klobouček. Tato aktivita je velice bavila a kukuřičáci nám zdobí chodbu ve škole. Obrázky ve fotogalerii.

Stezka skřítka Lesánka

V úterý 24. 10. se žáci ze školní družiny účastnili stezky O ztracené hůlce skřítka Lesánka. Plnění úkolů žáky bavilo, a hlavně je zvládli. Tímto chci všechny pochválit za hezký a slušný přístup a poděkovat žákům z 8.třidy za pomoc při organizaci stezky. Obrázky ve fotogalerii ŠD.

Tvoření z kaštanů

Podzimní vycházky, brouzdání v listí, kaštánky v kapse. To je ta správná podzimní idylka. A co s těmi kaštánky???Vyrábět z nich skřítky, počítat s nimi, vytvářet obrazce, soutěžit a dokonce o nich povídat pohádku. To vše naši žáci dělali v družině. Obrázky ve fotogalerii ŠD.

Drakiáda

To byla „Drakiáda.“ Konečně se sešlo vše tak, jak si přejeme-slunečno, žádné velké vedro, mírný větřík.

Na fotkách můžete vidět, jak si žáci pouštění draků užívali. Nebylo to jen o poletování po hřišti. Celý týden jsme tvořili. Takže máme družinu vyzdobenou vyrobenými a nakreslenými draky. Ve čtvrtek 12.10. si žáci na hřišti sestavovali ve skupinách draky z přírodních matriálů. Tato aktivita je velice bavila. Obrázky ve fotogalerii ŠD.

Domeček pro skřítky

S žáky jsme navštívili zámek v Chroustovicích, kde jsme stavěli domečky pro skřítky. Žáky to moc bavilo a velice si to užili. Vymýšleli zajímavé domečky z klacků, šišek, listí a kaštanů.

Za týden jsme v družině namalovali hlavy skřítků, aby domečky měly své obyvatele a následně jsme za zámkem vytvářeli skřítkům jejich těla, která byla ze všeho, co les nabídl. Obrázky ve fotogalerii ŠD.

Malování křídou

Jednoho slunného dne jsme vyrazili na hřiště vedle školy. Žáci zde malovali na beton křídou kouzelné skřítky, kteří se jim velice povedli. Žáky aktivita moc bavila. Obrázky ve fotogalerii ŠD.

Družinový výlet

Ve čtvrtek dne 21.9. 2023 se obě školní družiny vydaly na výlet na hrad Košumberk a na blízké lanové centrum.

Po příjezdu na hrad Košumberk jsme s úžasem poslouchali vyprávění pana kastelána Josefa Uhlíře, který nám hrad otevřel i mimo sezónu a krásně vyprávěl o historii hradu. Dokonce tam povídal i o skřítcích, kteří nás provázejí celý školní rok. Žáci si hrad prohlédli odshora dolů, nakoupili drobné dárečky, vyzkoušeli helmy a obtěžkali si meč. Poté jsme odešli na lanové hřiště, kde se žáci maximálně „vyřádili.“ V 15.00 hodin pro nás přijel autobus a vyrazili jsme zpět směr Chroustovice.

Výlet se nám moc líbil a počasí nám přálo. Obrázky ve fotogalerii ŠD.